СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАНЕВРОВИХ ЛОКОМОТИВІВ

Купить СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАНЕВРОВИХ ЛОКОМОТИВІВ

В монографії розглянуті методи та моделі визначення та вибору стратегії технічної експлуатації маневрових тепловозів з урахуванням життєвого циклу. Досліджено місце технічної експлуатації в життєвому циклі локомотива. Вдосконалена процедура визначення оптимальної періодичності та циклічності проведення технічних обслуговувань та ремонтів для маневрових тепловозів. Методи оцінки ефективності технічної експлуатації та вибору оптимального її варіанту.

Нет в наличии
5 405,41 грн.

ВСТУП

Розвиток залізничного транспорту в значній мірі залежить від спроможності окремих структурних підрозділів проводити підвищення ефективності роботи для задоволення потреб замовників у перевезеннях. В галузі локомотивного господарства головною складовою, що забезпечує виконання перевізного процесу є тяговий рухомий склад (ТРС). Від якості роботи ТРС, можливості задовольняти потребу в перевезеннях та забезпечувати високий рівень безпеки руху на залізницях, залежить якість роботи всього комплексу залізничного транспорту. Тому необхідно проводити постійний пошук нових напрямків вдосконалення конструкції ТРС та методів організації його роботи.

Однак на утримання тепловозів в технічно справному стані, що забезпечує ефективний транспортний процес, галузь несе великі ресурсні витрати. Так, ускладнення конструкції локомотивів призводить, як правило, до збільшення обсягу робіт з технічного обслуговування і ремонту, до зростання витрат на забезпечення їх працездатності.

Економія паливних, енергетичних, матеріальних ресурсів в процесі експлуатації істотно залежить від технічного стану рухомого складу, рівня організації матеріально-технічного постачання і процесів перевезення, зберігання та нормування витрат експлуатаційних матеріалів і запасних частин.

Таким чином впровадження раціональних систем технічної експлуатації дозволяє підвищити ефективність використання маневрових тепловозів з одночасним підвищенням безпеки руху.

Робота є узагальненням циклу праць з оцінки вартості життєвого циклу локомотивів та оптимізації технічної експлуатації тягового рухомого складу, які виконувалися під керівництвом доктора технічних наук, професора, академіка транспортної академії України Тартаковського Едуарда Давидовича.

В роботі представлено результати досліджень ролі технічної експлуатації в життєвому циклі локомотива. Приведена структура складових частин експлуатації та вдосконалена класифікація системи використання за призначенням. Розглянуто існуючу систему технічної експлуатації маневрових тепловозів на залізницях України.

Розроблено адаптивну модель системи обслуговування та ремонту нових маневрових тепловозів, що включає в себе модель визначення раціональної системи обслуговування та ремонту і модель визначення виконавця для виконання відповідного виду обслуговування та ремонту. Приведена методика визначення параметрів системи технічного обслуговування та ремонту та показників надійності маневрового тепловозу.

Проведено моделювання вірогідності перебування маневрового тепловозу в різних станах протягом життєвого циклу та моделювання коефіцієнту технічного використання при різних варіантах системи технічної експлуатації маневрового тепловозу.

Наведено методику визначення раціональних параметрів системи ТО та ПР для перспективних маневрових тепловозів з урахуванням класифікації методів збору інформації з надійності рухомого складу. Для її реалізації проведено визначення показників надійності вузлів маневрового тепловозу. В результаті отримано середні пробіги між ремонтами для вузлів та систем локомотива та середні пробіги між ремонтами для груп вузлів локомотива.

Приведено модель вибору системи технічної експлуатації рухомого складу на базі комплексного критерію оцінки ефективності технічної експлуатації маневрових тепловозів. Для оцінки ефективності обраного варіанту системи технічної експлуатації розроблено відповідну модель.

Автор4 ХАРЛАМОВ П.О.
Автор3 ЧИГИРИК Н.Д.
Автор2 СУМЦОВ А.Л.
Город издания Харків
ISBN 978-617-7541-93-5
Авторский знак С34
УДК 629.4.083
Автор
Издательство ФЛП Панов А.Н.
Дата издания 2018
Язык укр
Кол-во страниц 140
Формат страниц А5
Жанр Научное, Учебное
Иллюстрации черно-белые
Тип переплета Мягкий
ББК 39.22и08
Автор5 ХАРЛАМОВА О.М.
Автор5 ВОЗНЕНКО С.І.

СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАНЕВРОВИХ ЛОКОМОТИВІВ отзывы

Оставьте отзыв об этом товаре первым!