ІСТОРІЯ УКРАЇНИ від утворення антської держави до 1917 р.

Купить ІСТОРІЯ УКРАЇНИ від утворення антської держави до 1917 р.

У пропонованому читачеві навчальному посібнику розглянуто ключові події вітчизняної історії з античних часів і до 1917 року. Його тематика відображає першу половину лекційного курсу з історії України, який викладається у Харківській державній академії фізичної культури. Для студентів вищих навчальних закладів.

Нет в наличии
100 грн.

Передмова

Історія України – це етап багатостолітньої боротьби, боротьби за власну самоідентичність та національне самозбереження. Тому не випадково, що минуле нашої країни, це не еволюція держави – це історія нації. У цьому контексті історичний поступ української нації – виступає як онтологічний алгоритм цивілізаційної програми від народження до омріяної незалежності.

Вдале географічне розташування України, унікальний природний ландшафт, сприятливі кліматичні умови, створили можливості для виникнення на її теренах високорозвинутої цивілізації, якою стала трипільська культура.

Поява у IV ст. н. е. в межиріччі Дністра та Дніпра стародавніх антів, означала початок української історії, а з нею і цивілізаційного поступу усього східнослов’янського світу.

Під впливом закономірних зовнішніх та внутрішніх чинників наприкінці IX ст. у середньому Подніпров’ї постала ранньофеодальна держава – Київська Русь, якій судилося стати однією з найрозвинутіших країн тогочасної Європи. Однак князівські чвари, трансформація економічних стосунків призвели до кризи давньоруської держави, нищівного удару якій завдала монгольська навала.

Своєрідним державницьким клоном Київської Русі виступила Галицько-Волинська держава, що на століття подовжила життя своєї праматері, успадкувавши й розвинувши її політико-правові та суспільно-економічні інститути.

Після розпаду Галицько-Волинської держави, українські землі опиняються під владою іноземних держав. Більшість південних та південно-західних князівств Русі увійшли до складу Великого князівства Литовського та Польського королівства, які більше трьохсот років будуть вершити долі українства. Полонізація, окатоличення, закріпачення були гіркою розплатою за загублену і не відтворену державність.

Українські землі завжди були ласим шматком для численних завойовників, які постійно становили загрозу для миролюбного життя їх мешканців. Тому не дивно, що раз по раз українці змушені були братися за зброю та відстоювати своє право на існування. Навіть знаходячись під владою іноземних країн, українці час від часу будуть піднімати знамена антифеодальної боротьби та намагатися протистояти турецько-татарській агресії.

Унікальним історичним явищем стало українське козацтво, колискою якого виступила Запорозька Січ. Нестримна енергія українських лицарів, бажання боронити власну землю від нападників, вилилось у національно-визвольну війну та утворення української козацької держави. Але егоїстичні амбіції окремих особистостей призвели до внутрішнього суспільно-політичного протистояння – Руїни, яка врешті-решт створила передумови для втрати національного суверенітету.

Опинившись у складі двох імперій, українська інтелігенція розпочала процес національного відродження, який тривав більше ста років. Духовним та моральним орієнтиром у подальшому генезисі буття нашого народу виступила українська національна ідея.

Свободолюбивий дух нації не зламали ні тюрми, ні репресії, ні політика деукраїнізації, які здійснювали імперські чиновники впродовж багатьох десятиліть. Відсутність політико-правових інститутів, закріпачення селян, пасивність елітних українських верств – все це гальмувало розуміння доцільності відновлення національної самосвідомості та деколонізації нації.

Не зважаючи на це, станом на кінець XIX – початок XX ст., процес національного відродження було завершено. Нація пробудилась від глибокого «летаргічного сну», усвідомивши необхідність створення та розбудови власної держави.

Такий шанс українському народу дала доля, у зв’язку з початком Першої світової війни. Цей глобальний воєнно-політичний конфлікт призвів до розпаду Австро-Угорської та Російської колоніальних імперій, на руїнах яких розпочався процес новітнього українського державотворення.


Город издания Харків
ISBN 978-617-7293-31-5
УДК 93/94(477)
Автор
Издательство ФЛП Панов А.Н.
Дата издания 2015
Язык укр
Кол-во страниц 161
Формат страниц А5
Жанр Учебное
ББК 63.3(4УКР)я73

Теги: ІСТОРІЯ УКРАЇНИ від утворення антської держави до 1917 р.

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ від утворення антської держави до 1917 р. отзывы

Оставьте отзыв об этом товаре первым!